SUTEKS, tekstil üretimi alanında 50 yıllık geçmişe sahip aile işinden edinilen deneyimle 1986 yılında İstanbul’da kuruldu. Toplamda 80 yıla ulaşan bu uzmanlıkla SUTEKS günümüzde katma değeri yüksek moda ürünleri üretimi ve ihracatı yapmaktadır.

Tarihçe

 

1986

SUTEKS, ihraç pazarlarına odaklanan yuvarlak örme ürünleri firması olarak Sn. Nur Ger tarafından kuruldu. Nur Ger’in annesi Sn. Sevim Ger, şirketin kuruluş yılından itibaren en büyük destekçilerinden biri oldu.

 

1989

İstanbul Kağıthane’deki bugünkü tesisler satın alındı.

 

1997

SUTEKS üst düzey moda alanında faaliyet gösteren bir hazır giyim üreticisi olarak yeniden yapılandırıldı

 

2004

SUTEKS, örme konusundaki ihtisasının yanı sıra, üretimine çok ince ve sofistike dokuma kumaşların eklenmesi ile tüm ürün gruplarına hitap eden, alanındaki sayılı firmalardan oldu.

 

2009

SUTEKS özel tasarım koleksiyonlarıyla Avrupa ve ABD’deki satış faaliyetlerini genişletti.

 

2012

Türkiye Cumhuriyeti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca Türkiye’de “Çalışma Hayatında Cinsiyet Eşitliği” alanında örnek KOBİ ödülüne layık görüldü. Ayrıca Birleşmiş Milletler Kadının Güçlenmesi İlkelerine Türkiye’den imza atan ilk KOBİ oldu.

 

2013

SUTEKS Birleşmiş Milletler Kadını Güçlendirme Prensipleri Onur Ödülü’ne layık görüldü.

 

2015

Geleneksel elyaf sanatını kişiye özel giyilebilir sanat ve mekana özel yaşam alanı ürünlerine dönüştüren Selçuki&Ali markası ile Hollanda merkezli hazır giyim markası Braez’i bünyesine katarak SUTEKS Group adını aldı.

 

2016

SUTEKS’in Toplumsal Cinsiyet Eşitliği alanında ulusal ve uluslararası düzeyde örnek bir kurum olarak tanınması ve kurucu Nur Ger’in bu alandaki aktif savunusu nedeniyle Nur Ger Birleşmiş Milletler tarafından Kadının Güçlenmesi Prensipleri İş Dünyası Sözcüsü olarak atandı.

 

Pazarlar

 

Başta Avrupa ülkeleri, ABD ve Avustralya’da başta olmak üzere;
moda perakendecileri, markalar, tasarımcılar ve butik zincir mağazalar aracılığıyla tüm dünyaya ürünlerimizi ulaştırıyoruz.

Yönetişim

 

Hiyerarşisiz bir yönetim yapısına sahip olan SUTEKS Group’ta tüm çalışanlar takım olarak hareket eder. Bütün stratejik kararlar yönetim tarafından alınırken, Nur GER SUTEKS takımına Koç olarak destek verir.

SUTEKS Group Yönetimi tüm değerleri benimsemiş ve içselleştirmiştir. Bu sayede üretim kalitesinde mükemmeliyet sağlanır.

Ayrıca, insan kaynakları yönetiminin uzantısı olarak SUTEKS Group’ta sürdürülebilir cinsiyet eşitliği esastır.

 

Şirket Profilimizi Buradan İndirebilirsiniz